Hromnice – slavnost Uvedení Páně do chrámu

V premonstrátském řádu se slaví svátek Uvedení Páně do chrámu jako slavnost a proto se v naší farnosti slaví až o nejbližší neděli. Právě dnes si ale můžete poslechnout poutavé vyprávění o tomto svátku, který uzavírá vánoční cyklus a také se po tomto svátku opět z kostelů vánoční výzdoba schová až do příštích vánočních svátků. Krásný a požehnaný den všem. 🙂

 

A na závěr slova autora videa:

Vážení přátelé a příznivci Spolku přátel kultury Kněžmost, představujeme vám naše zbrusu nové, leč poslední video z cyklu Liturgický rok a lidové tradice. Chtěli jsme zmapovat oslavy Vánoc od adventu do Hromnic, kdy podle lidových zvyků Vánoce končí. Chtěli jsme vám všem zároveň zpříjemnit začátek liturgického roku, svátky, kdy mají naše srdce k sobě blíž. Doufáme, že když jsme teď poznali, jaké tradice zachovávali naši předkové, co ctili a čemu věřili, zůstane tohle přirovnání o našich srdcích ještě dlouho platné, ne-li trvalé.

Ještě jednou děkujeme za pomoc našim spolupracovníkům, především Karlu Hubačovi a Pavlu Machovi, a těšíme se s vámi na shledanou u dalších videí. Po Hromnicích začíná liturgické mezidobí, které končí před Velikonocemi.

Děkujeme. Váš Spolek přátel kultury Kněžmost