Noc kostelů

Noc kostelů 2022 v pátek 10. června

Noc kostelů se bude konat již po čtrnácté tento pátek 10. června, a to po celé České republice. Motto Noci kostelů 2022 zní: Za dne ať Hospodin dává svou milost, celou NOC mu budu zpívat a chválit ho. Návštěvníkům bude k dispozici také mobilní aplikace- letos i pro Apple.
Publikováno: 7. 6. 2022 13:45

V pátek 10. června se otevřou kostely a modlitebny křesťanských církví napříč Českou republikou během již tradiční akce Noc kostelů. Letošní, již čtrnáctý, ročník proběhne opět tak, jak jsme byli zvyklí v době před pandemií. Do letošního ročníku se přihlásilo 1706 kostelů a modliteben, což je přibližně o 500 kostelů více než minulý rok. Pro návštěvníky je připraveno celkem 6984 programů. Pořadatelé připravili programy, při nichž budou mít návštěvníci příležitost nahlédnout do věží, sakristií, kaplí, křížových chodeb, klášterních refektářů i rajských zahrad, nechat se v chrámových prostorách provést slovem, povznést hudbou, inspirovat ve ztišení a modlitbě či potěšit při setkání.

Nově bude k dispozici aplikace Noci kostelů také pro Apple.
Pro návštěvníky letošní Noci kostelů bude k dispozici pomocník také pro uživatele Apple mobilních zařízení. Účastníci si budou moci předem naplánovat vlastní program z široké nabídky, kterou organizátoři chystají.

Aplikaci Noc kostelů je možné instalovat v mobilním zařízení z obchodu Google Play a nově také z obchodu Apple store. Vývoj aplikací lze podpořit prostřednictvím portálu Donátor.cz.

Více informací k programu naleznete na webové stránce: www.nockostelu.cz 

(www.cirkev.cz)